У червні платформа професійної онлайн-освіти для українського агросектору AgriAcademy поповнилася ще двома безкоштовними курсами для аграріїв, що були створені експертами агропромислового холдингу «Астарта-Київ». Нові навчальні модулі присвячені біологічним особливостям кукурудзи та технології вирощування цієї важливої культури.
Курс 1: «Кукурудза. Біологічні особливості культури»
Мета курсу — надати аграріям системне уявлення про:
⇒ біохімічний склад та морфологічну будову кукурудзи
⇒ особливості використання культури у господарстві
⇒ критичні фази росту і розвитку кукурудзи
⇒ вплив основних агрокліматичних факторів (температури, вологи, світла) на врожайність
Курс 2: «Кукурудза. Технологія вирощування»
Мета курсу — сформувати практичні знання щодо агротехнологій:
⇒ місце кукурудзи у сівозміні
⇒ методи основного обробітку ґрунту
⇒ потреби культури в елементах живлення
⇒ правила і строки внесення добрив
⇒ особливості збирання врожаю
Автор обох курсів — Павло Перхайло, досвідчений агроном, що працює в Астарті вже більше 10 років. До розробки курсів також долучилися методистка Світлана Семенюк і дизайнерка інтерактивних матеріалів Ольга Вейлер.
Як і всі освітні продукти AgriAcademy, нові курси є безкоштовними. Матеріали доступні для вивчення онлайн у будь-який час та передбачають отримання сертифікатів після успішного завершення навчання.
Нагадаємо, що Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) та агропромхолдинг «Астарта-Київ» у 2024 році уклали партнерську угоду щодо розвитку дистанційної освіти для українських аграріїв. У рамках співпраці передбачено створення 25 онлайн-курсів, присвячених вирощуванню, зберіганню та переробці польових культур.
Окрім нових навчальних матеріалів, на платформі також доступні курси від експертів Астарти, які були опубліковані раніше:
AgriAcademy — безкоштовна платформа онлайн-навчання для працівників агросектору та студентів закладів аграрної освіти, започаткована ЄБРР у грудні 2022 року в межах програми підтримки продовольчої безпеки в Україні. Її мета — посилити конкурентоспроможність та сталий розвиток сільського господарства, яке зазнало значних втрат через війну.
Сьогодні на платформі доступно 25 онлайн-курсів — 300 годин практичного навчання з агрономії, управління, технологій, переробки, зберігання, тощо. Кожен курс включає перевірку знань і сертифікацію учасників.
Створення та управління платформою (включаючи розробку курсів, навчальні тури тощо) відбувається за підтримки та фінансування ЄБРР, а також:
- Багатостороннього донорського рахунку ЄБРР для стабілізації та сталого зростання України (донори: Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Нідерланди, Норвегія, Польща, Швеція, Швейцарія, Велика Британія, Сполучені Штати Америки та Європейський Союз як найбільший донор)
- Республіки Ірландія через Фонд сприяння малому бізнесу ЄБРР (інші донори фонду: Італія, Японія, Південна Корея, Люксембург, Норвегія, Швеція, Швейцарія, Тайбей Китай та Сполучені Штати Америки)
- Сільськогосподарської та Продовольчої Організації ООН (FAO)
Астарта-Київ — вертикально інтегрований агропромисловий холдинг в Україні, публічна європейська компанія, яка веде соціально-відповідальний бізнес і виробляє продовольчі товари з орієнтацією на глобальні ринки. Компанія заснована у 1993 році Віктором Іванчиком, який і дотепер є її мажоритарним власником і генеральним директором. З 2006 року акції Астарти розміщені на Варшавській фондовій біржі.
Основні види діяльності:
• рослинництво (212 тис. га земель у семи областях України)
• мережа елеваторних комплексів загальною потужністю одночасного зберігання 562 тис. тонн зерна
• виробництво цукру (350-500 тис. тонн щорічно)
• молочне тваринництво (найбільший виробник промислового молока в Україні — 119 тис. тонн в рік)
• переробка сої (власний переробний завод річною потужністю 230 тис. тонн)
• альтернативна енергетика
У сфері цифрових інновацій Астарта створила власну IT-компанію AgriChain, яка розробляє комплексні цифрові рішення для управління агробізнесом.
Філософія ведення бізнесу Астарти базується на принципах сталого розвитку, цінностях партнерства та відповідальності. Команда компанії створює екосистему відповідального партнерства, яка об’єднує ресурси, можливості та зусилля українського бізнесу та проактивної частини суспільства, а також міжнародних партнерів, серед яких уряди іноземних країн, посольства та іноземні компанії. Мета – сприяти підвищенню психосоціальної та економічної стійкості та самосвідомості українців.